Тешка несреќа во Македонија: Маж донесен во болница со изгореници

Во 14,50 часот во Итната медицинска помош Виница бил донесен 81-годишниот Т.В. од селото Лески-виничко со изгореници во пределот на нозете и грбот.

Повредите ги здобил од претходно палење на стрниште.

По укажаната лекарска помош бил пренесен во Клинички центар-Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега