Тешка несреќа, сообраќајот во прекин: Едно лице го загуби животот а две се во критична состојба

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила помеѓу возило на Брза помош и автомобил марка „Рено меган“ на патот во близина на Лазаревац, пренесува Танјуг.
Како што е наведено, еден од патниците во автомобилот починал на лице место, а двајцата возачи биле пренесени во Ургентен Центар.
Сообраќајот е во прекин и се врши увид на местото.
Наскоро повеќе... 
 
 
11.01.2017 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа