Тешка несреќа на патниот правец Охрид – Кичево - сообраќајот во застој во двата правци

Автомобил со кичевскии регистарски ознаки и товарно возило од Велес се судрија пред малку на патниот правец Охрид – Кичево на планинскиот премин Пресека, објави Охрид њуз.

Според очевидци во несреќата со тешки повреди се здобило едно лице од патничкиот автомобил.

На местото на настанот се екипи на полицијата, пожарна и Брза помош, а поради несреќата сообраќајот на овој патен правец во моментов е во застој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега