Тепачка во штаб на политичка партија во Кисела Вода

Во 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека вокругот на бараките на општина Кисела Вода, во просторија која се користи како штаб на политичка партија, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.И.(26) и Н.А.(22), и двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега