Тепачка во ресторан во Виница

 

По кратка расправија настанала и тепачка во ресторан во Виница, информира МВР.

Вчера во 21:50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во угостителски објект на ул. „Илинденска“ во Виница, по кратка расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу А.Д.(52) и Ѓ.Д.(27), двајцата од Виница. Полицијата работи на расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2019 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега