Тепачка во обложувалница во Аеродром

Вчера во СВР Скопје, 36-годишниот Д.Т. од Скопје пријавил дека во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу пријавителот и К.Ж.(24) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ, инфомира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега