Тепачка пред угостителски објект во Аеродром

 

Скопјани сте истепаа пред угостителски објект во Аеродром, по што интервенирала и полицијата.

-На 13.01.2021 во 17.45 часот било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Г.(22) и К.С.(18), од една страна и М.И.(18) и Д.Ѓ.(21), од друга страна, сите од Скопје, велат од полиција.

Сочинети се записници за константиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 16:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега