Тепачка на паркинг во Скопје

 

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Венјамин Мачуковски“, поради претходно недоразбирање за паркинг место, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Г.В.(46) и Р.К.(56), двајцата од Скопје. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2020 - 16:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега