Тепачка на Граничен премин Блаце

Во текот на минатата ноќ две лица од Липково нападнале косовски државјанин на Граничниот премин Блаце.

о 03.30 часот на Граничниот премин „Блаце“, Е.Л.(27) од Косово пријавил дека околу 02.30 часот на Граничниот премин „Блаце“, по претходна расправија, бил физички нападнат од Г.С.(28) и Љ.С.(24), двајцата од од с.Гошинце, општина Липково, велат од полицијата.

 Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега