Тепачка на Бит Пазар - инцидентот пријавен во полиција

Тепачка меѓу четири лица настанала вчера во Скопје. Точно напаладне во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Битпазарска“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка меѓу Ј.Х.(60) и М.Х.(30) од едната и од другата страна Х.С.(44) од Скопје и Б.Х.(44) од Р.Турција.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега