Температурите вечерва низ Македонија- од утре повторно промена

 

Во текот на денешниот ден имавме сончево и потопло време 

И наредните денови следува период на потопло време со пораст на дневните температури. Од друга страна, утре во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи.

 

 

Ова се температурите низ градовите во Македонија измерени нешто пред полоноќ:

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.07.2019 - 23:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа