Температурите вечерва низ Македонија

 

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималните температури од 8 до 17 а максималните од 26 до 33 степени.

УВ индексот е 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб  северозападен ветер. 

 Следува период на потопло време со пораст на дневните температури.

Во петок во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2019 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега