Температурите утрово низ Македонија - Подгответе се за невреме

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени.

 Утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Потоа ќе преовладува стабилно и топло време со пораст на дневната температура.

Ова е моменталната состојба:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.07.2019 - 09:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега