Температурите растат - ни се враќа пролетта

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и постудено за овој период од годината и со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во северните и северозападните предели на земјава каде локално повторно се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен.

Утре и на почетокот на наредната недела ќе преовладува променливо облачно време и потопло со подолги сончеви периоди, но ќе има и услови за локален краткотраен дожд. Температурата ќе биде во пораст.

20.04.2014 - 15:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега