Температурите под нула - Македонија мрзне вечерва

Во Македонија денеска студено и облачно време.

Ова е моменталната состојба.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови.

На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 16:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега