Температурите паднаа - Каде е најстудено вечерва низ Македонија

Времето денеска беше сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура се движеше од два до 10, а дневната од 11 до 21 степени.

Од утре попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.

Ова се температурите низ Македонија во моментов:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.11.2019 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега