Температурите опаднаа, силен ветер вечерва - каде врне во моментов во Македонија

Вечерва во Македонија се забалежани силен ветер и врнежи, а температурите значително опаднаа.

Од среда, како што информираат од УХМР ќе настапи преодно стабилизирање на времето, додека од четврток до недела ќе биде значително потопло, но во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси.

Според информациите на АкуВедр вечерва дожд врне во Битола. Ова се температуите измерени низ градовите :

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 22:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега