Температурите од рано наутро низ Македонија - Силно невреме и денеска

Ова се температурите од рано наутро низ Македонија, по силното невреме од синоќа, кое нема да не одмине ниту денеска.

Претпладне времето според УХМР ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Наутро од од 12 до 19 а преку ден од 26 до 33 степени.

Слично време ќе преовладува и во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите од минимални 17 до максимални 30 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега