Температури под нулата - УХМР соопшти каде е најстудено, а каде најтопло утринава

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државата. Слаби локални врнежи од дожд се очекуваат во крајните западни и источни делови од државата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневната температура ќе се движи во интервал од 15 до 20 степени.

Во Скопје слично време со температура до 18 степени.

Температурите утринава се над нулата. Најниската е измерена во Маврово 3 степени, а најтопло во Дојран 13 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 08:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега