Температурен пресврт, УХМР со нови најави - временска прогноза за викендов

Последниот работен ден оваа седмица го завршуваме со облачно време кое ќе се расчистува попладне .

Ветерот од северен правец нема да не одмине и овој ден а умерено облачно синоптичарите најавија за цела држава.

Викендов кој претстои не очекува релативно мирно време со температури кои наутро на некои места ќе паднат и до нулата додека нови врнежи од дожд веќе се најавуваат од вторник.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 19:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега