Темни облаци над Македонија, толку од сонцето - на овие места има невреме

Метеоролозите најавија дека после утринското сонце, денеsка попладне нѐ очекува невреме. Облачноста ќе се зголемува, а на планините ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе биде 14, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Еве во кои градови низ Македонија започна невремето:

 

 

 

27.05.2018 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега