Телото на Исмаили пронајдено на дното на езеро

Трагична вест дојде од Италија, од каде потврдија дека телото на фудбалерката на Јанг Бојс и швајцарскиот национален тим, Флоријана Исмаили, било пронајдено во езерото Комо.

Како што е познато, таа и нејзина пријателка изнајмиле брод со кој пловеле, а во еден момент Исмаили решила да се нурне во езерото, но сепак не се вратила на самиот брод.

По неколку дена пребарување и користење на робот, кој стигнал до дното на езерото, безживотното тело било пронајдено.

Флоријана Исмаили почина на возраст од 24 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2019 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега