Телефонскиот број “ги издава“ вашите години - пресметајте, навистина е точно

 

Интересна игра со неверојатен резултат. Според вашиот телефонски број може да се дознае вашата возраст!

1) Напишете ја последната цифра од вашиот телефонскиот број.

2 ) Тој број помножете го со 2.

3 ) Потоа додадете 5.

4) Резултатот помножете го со 50.

5 ) Додадете + 1764.

6 ) Од резултатот одземете ја вашата година на раѓање.

Сега добивате троцифрен број. Првата цифра е последната бројка од твојот мобилен телефон . Другите две бројки ја покажуваат вашата возраст.

 

 

 

13.01.2018 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа