Телата на загинатите планинари донесени во Македонија, погребот во четврток

 

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари, денеска со автомобил пристигнале во Македонија. 

Нивниот погреб ќе се одржи во четврток.

Младите планинари загинаа во саботата искачувајќи се на Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата и им се губи трагата.

Временските услови во тој момент биле многу лоши со густа магла и силен ветер.

 

 

 

 

13.02.2018 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа