“Те сакам, тоа праам“ - Игор Џамбазов и испрати порака на Илина

 

Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено станаа омилениот пар на македонската јавност.

Двајцата се активни на социјалните мрежи и често знаат да објават некоја заедничка фотографија или јавно да си изразат љубов.

 Илина Арсова, моментално се наоѓа во Турција, па нејзиниот сакан „ја поздрави“ на оригинален начин.

Џамбазов на својот Инстаграм профил ја објави сликана која пишуваше „Ало злато..шо праиш? Шо праам?Те сакам, тоа праам“а под неа напиша „Seni seviyorum“ или во превод од турски јазик „Те сакам“, а Илина за брзо му „врати“ шеговито велејќи: „Чиста поезија“.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега