Тажна вест: Скопската пожарна денеска загуби професионалец, другар и колега

Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска објави тажна вест, почина пожарникарот Нуредин Мустафа.

Имено, како што наведуваат оттаму, тие загубија професионалец, другар и колега.

„Со огромно жалење и болка денес Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје изгуби професионалец ,другар и колега. Почивај во Мир НУРЕДИН МУСТАФА Делата ќе останат нема да те заборавиме “ напишаа на својот фејсбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2021 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега