Тажна вест: Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски синоќа почина по кусо и тешко боледување во Скопје на 70. години.

Томе Груевски е роден во Смилево, Битолско, (1949), новинар и универзитетски професор по комуникологија, новинарство и односи со јавноста, прв доктор по комуникологија во Република Македонија и основоположник на студиите по односи со јавноста во Македонија. 

Тој зад себе остави бројни генерации новинари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 09:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега