Тажна вест: Почина поранешен фудбалер на 33 години

Почина поранешниот фудбалер на германскиот бундеслигаш, Волфзбург, Сергеј Каримов, соопштија од клубот.

Тој почина на 33. годишна возраст, а причината за смртта се уште е непозната.

Фудбалерот кој по потекло е од Казахстан целата кариера ја помина во Германија. Беше дел од вториот тим на Волфзбург, а своевремено играше и за првиот тим. Покрај за Волфзбург тој настапуваше и за екипата на Дуизбург.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.12.2019 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега