Тажна вест: Почина Мојсеј, братот на претседателот Борис Трајковски

По долго боледување почина Мојсеј Трајковски, братот на поранешниот претседател Борис Трајковски.

Мојсеј, исто како и неговиот брат, им беше познат на струмичани како човек кој силно ја љубеше Македонија и човек кaј кого добрината и љубезноста беа во нераскинлива врска.

Нека почива во мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2020 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега