Тажна вест: Почина македонскиот новинар Марјан Блажевски

Почина македонскиот новинар Марјан Блажевски, по кратко боледување на 51. годишна возраст.

Најголемиот дел од својата професионална кариера ја помина во дневниот весник „Дневник“, а потоа беше соработник на порталот Фактор.

Нека почива во мир.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега