Таткото на Тамара: „Цела вечер не престанав да плачам“

Велко Тодевски, таткото на Тамара се јави вечерва во живо во отвореното студио на 1Тв посветено на Евровизија и кажа дека плачел цела вечер.

- „Горд сум на Тамара, цела вечер не престанав да плачам од среќа. Тамара уште од мали нозе ја носев на фестивали, да игра, да пее. Таа ја сака музиката и знаев дека еден ден ќе успее. Премногу сум горд на неа “, рече тој во телефонскиот разговор.

Инаку, Тамара заврши осмо пласирана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега