Таткото на прегазениот Милош раскажа се: Таткото на возачот дојде и ми нудеше пари

Таткото на прегазениот 26-годишен Милош од Србија кој настрада во Црна Гора, а неговата вереница се бори за живот со нивното бебе кое е во стомакот, вели дека таткото на возачот кој го прегази Милош дошол на погреб и се обидел да им остави пари во најтешките моменти.

- Дојде со 40 лица кога завршуваше погребот, како да е на бојно поле, се обиде и да ни нуди пари. Сакаше да го плати погребот, но ние одбивме, и онака нашиот син ништо не го враќа, вели таткото.

Инаку, момчето беше прегазено во Црна Гора каде отишло да работи за да заработи за свадба.

 

 

 

21.07.2018 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега