Таткото на исчезнатиот Аслани: Размислувам за протест секој 23-ти во месецот

Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, пренесе Макфакс.

Аслани вели дека и покрај тоа што помина една година од исчезнувањето на неговиот син, сè уште нема информации поврзани со исчезнувањето и дека размислува за протести секој 23-ти во месецот.

 Арбен Аслани е исчезнат лани на денешен ден. Тој последен пат е виден како влегува во нечие возило.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 19:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега