Татко ги убил четирите деца и сопругата: Телата ги чувал неколку недели, па ги фрлил во друга држава

Маж од Флорида е осомничен за убиство на сопругата и четирите деца, чии тела ги чувал со недели во куќата, а потоа ги фрлул во Џорџија.

Телото на Кеси е откриено во неделата, откако заедно со децата исчезнала пред 6 недели.

Телата на децата кпои биле на возраст од 1 година, 2, 5 и 10 години се пронајдени на подрачје одалечено еден саат возење од местото каде е најдено телото на мајката.

Налчог за апсење на Мајкл е издаден веднаш, а набрзо и тој е лоциран во Џорџија.

Според наведеното од полицијата, откако го нашле телото на сопругата го нашле него, па тој ги одвел до телата на децата.

Медиумите наведуваат дека тој откако ги убил неколку недели телата ги чувал дома.

За сега не е позната причината за убиство.

Полицијата ја продолжила истрагата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега