Татјана и Новица имаа причина за славење: Прегрнати пееја и танцуваа (ВИДЕО)

Македонската фолкерка Татјана Лазаравеска веќе неколку години заедно со своето семејство живее во Австралија, а деновиве имаше повод за славење.

Имено, сопругот на пејачката, Новица Василевски го прослави својот 50ти роденден. По тој повод, Татјана и Новица ги собраа своите пријатели во ресторан и со музика, песна, играње, торта го прослави 50-иот јубилејен роденден на Новица.

Пејачката на социјалните мрежи сподели дел од атмосферата, а во еден момент Лазаревска му запееја на Новица и танцуваа на песната „Ја немам други дом“ од Лепа Брена.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2021 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега