Тарчуловски: Она што нашите предци го започнале наша должност е да го одржуваме и надградуваме

Од Ново Село, место кое е симбол за борбата за македонска држава ги поставуваме темелите на новата обнова на Македонија. Обнова која ќе донесе правда за секого, силен економски и просперитетен развој на Република Македонија. Она што нашите предци го започнале наша должност е да го одржуваме и надградуваме. Обновата на Македонија е современ концепт кој ќе ги задржи темелите од минатото и ќе ја трасира светлата иднина на македонските граѓани, напиша на својот Фејсбук профил Јохан Тарчуловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега