Таравари: „Жителите на Ласкарци се херои“

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, жителите на Ласкарци кои помогнаа по автобуската несреќа, ги нарече херои. Во знак на почит, тој во неговата канцеларија пречека неколку од нив за јавно да им се заблагодари, јави Тв21.

- „Денеска тука се хероите од 13-ти февруари, трагичната ноќ за Гостивар, всушност една мала делегација од целата таа екипа која таа ноќ ги спасија и им помогнаа на жителите на Гостивар. Ќе го искористам овој момент, за во име на сите гостиварци искрено да им се заблагодарам“, Арбен Таравари – градоначалник на општина Гостивар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2019 - 20:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега