Таравари: На никој не сум вршел притисок за да ме поддржи

 

Претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во емисијата Аргумент плус изјави дека жали за смената на министрите, но вели дека не вршел притисок за негова поддршка.

Ниту се јавил ниту викнал некого за да бара поддршка. На собранието во Куманово дошле 76 членови од вкупно 133 и сите дошле доброволно и немало никаков притисок врз нив.

12.02.2024 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега