Тања Царовска: Ја слушам песнава на Северна Македонија и ми се плаче

Македонската пејачка Тања Царовска со критики за новото име и за Евровизија се огласи на Фејсбук.

Таа и порача на Тамара да викне дека ја сака Македонија, а не Северна Македонија.

- Ова ќе биде последната таква изјава видена од толку многу луѓе, последниот еднорог. Ти ќе ја имаш честа. Честито!, напиша таа.

Инаку, Тамара со гласовите од публиката заврши на 8. место.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега