Танцуваше во проѕирен костим на Евровизија - сите коментираа дека наликува на стриптизета

Евровизија заврши, но традиционално, оваа манифестација крена прашина, односно не престанува да се зборува за учесниците. Настапите на изведувачите беа спектакуларни. Судејќи според коментарите на друштвените мрежи најмногу внимание на себе сврте Елени Фуреира, минатогодишната претставничка на Кипар, која настапуваше во ревијалниот дел.

Sve je počelo ovako, a samo trenutak kasnije...

На сцена таа се појави во перја од розева боја, но набрзо ги тргна и остана во провокативно издание - проѕирен костим.

Атрактивната црнка енергично танцуваше, а интимните делови ги криеја само сребрените ѕвезди. Некои од коментарите беа дека сакала да наликува на светската дива Шер.

Но,со својот изглед добила само критики од фановите кои коментирале: „Многу вулгарно“, „Изгледа како стриптизета“, „Каков невкус“...

Инаку, Елени е родена во Албанија, но веќе со години живее и работи во Атина. На Евровизија се натпреваруваше три дена како претставничка на Грција, но успех постигна само минатата година како претставничка на Кипар. Минатата година беше една од фаворитите, но сепак победи Израел.

 
 
 
View this post on Instagram

To dapm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега