Тамара Тодевска: Донацијата од Боки од 10.000 евра никогаш не беше реализирана

Не би сакала да коментирам ништо околу случувањата со Бојан Јовановски. Сепак, се познавам со него подолго време и кон мене бил секогаш коректен. Донацијата никогаш не беше реализирана, одговори пејачката Тамара Тодевска во интервју за Фокус на прашање за оваа донација.

По враќањето од Евровизија, која годинава се одржа во Израел, Тамара гостуваше на 1ТВ, а сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски – Боки 13 најави дека ќе го награди нејзиниот успех за освоено прво место од жири комисијата, со 10.000 евра.

Целото интервју за Фокус прочитајте го ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега