Талески на распит кај Кацарска

Екс-градоначалникот на Битола, Владимир Талески за денешното продолжение од случајот “Транспoртер”, е на распит пред судијата која го води овој предмет Добрила Кацарска, пренесе Тв21.

Предметот го застапува Трајче Пеливанов.

Поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега