Талески: Иран треба добро да размисли како ќе се постави

Воопшто не е добро кога се напаѓа најважниот стратешки сојузник на Македонија, САД. Нападот врз воени бази на САД со можни жртви е напад врз САД, вели во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“, Дане Талески, советник за надворешна политика на премиерот и кандидат за амбасадор на Македонија во НАТО.

– Иран треба добро да размисли како ќе се постави во оваа ситуација изјави за Утрински брифинг Дане Талески, советник за надворешна политика на премиерот и кандидат за амбасадор на Македонија во НАТО, во врска со последните настани на релација Иран – САД.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.01.2020 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега