Таксист силувал 15-годишно девојче во Битола

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против 50-годишниот П.К.од село Породин-битолско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.  

На 24.05.2018 година во Битола во близина на улицата „Раштанска”, во такси возило, управувано од пријавениот, истиот извршил други полови дејствија врз 15-годишна малолетничка од Битола. 

 

 

 

 

12.07.2018 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега