Тајкун правел свадба за ќерката, а за тоа потрошил 11 милиони долари - на крајот со овој потег сите ги зачудил

За потегот на еден тајкун не престанува да се зборува. Ја омажил својата ќерка, прославил како што доликува, па направила еден редок, несекојдневен потег.

Индискиот богаташ Ајај Мунот на за венчавката на својата миленичка потрошил дури 11 милиони долари. Свадбената церемонија била пример за врвен раскош како што се очекувало.

Младенците добиле гламурозен подарок - куќа.

Но ова не е само обична приказна. Тајкунот во согласност со наследничката и зетот изградил 920 куќи за бездомниците во Индија.

Овој дарежлив човек, инаку трговец во чест на свадбата на младенците изградил домови за оние кои немаат кров над глава.

Мунот помислил дека доколку неговото семејство може да ужива во богтство и кога слави, ред е среќа да почувствуваат и оние на кои им е најмногу ускратена.

Kuće za beskućnike

 

 

 

15.11.2018 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега