Тага во Србија: Во ист ден починаа познатите новинар и новинарка

 

Во Србија вчера се случија две трагедии, откако починаа новинарот, книжевник, сатиричар и универзитетски професор, Петар Лазиќ и новинарката и уредник на Радио, Билјана Вујасковиќ.

Двајцата починале по кратка и тешка болест, а нивната смрт ја пренесоа сите медиуми.

Новинарката почина на 52. години и ќе биде погребана денеска, додека Петар Лазиќ почина на 57. години.

 

 

 

12.09.2017 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа