Тага во семејството: Сопругата на Гру од другарка дознала дека сопругот и е мртов

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува се додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: Што лупаат дека Гру загинал?!

Тоа било за неа шок и набрзо се јавила кај другарите на раперот кои ѝ ја потврдиле трагичната вест.

Децата, пак, на пејачот за смртта на сопругот разбрал од училишниот психолог кој бирал начин како да им соопшти за да не биде преголем шок.

Гру иако бил исклусен во кајт сепак не можел да се справи со невремето кое го зафатило Дунав.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега