Тага во Холивуд: Почина актерот од серијата која сите ја гледавме

 

Актерот Френк Винсент, кого сите го знаеме од филмовите на режисерот Мартин Скорсезе и серијата „Семејството Сопран”, почина во болница во Њу Џерси.

Познатиот и омилен актер е роден во 1939 година во САД во семејството на мигранти од Италија.

Отпрвин Винсент бил заинтересиран за музика, но потоа учествувал во нискобуџетен филм со неговиот колега Џо Пеш, каде што тој бил забележан од кинолегендата Роберт Де Ниро и тоа ја предодреди неговата судбина.

 

 

 

14.09.2017 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа