Тага- почина позната новинарка

Новинарката Јасминка Коцијан починала денес во Белград од последица на тешка болест.

Родена во Задар, цело детство живеела, се школувала и работела во Белград. Завршила Факултет за политички науки.

Новинарската и уредничката кариера ја започнала во Тањуг.

Колегите и пријателите ќе ја паметат како предана професионалка и соработничка.

Времето на погребот ќе биде најавено утре.

 

 

 

19.05.2017 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа