Тага и болка за југословенската актерка: Погребана со најтажните зборови

 

Пријателите и роднините се простија денеска од актерката Јелена Жигон, позната по улогата во Жикина династија. 

- Испраќаме ненаметлива и скромна жена, која не збогати со уметноста и културата. Човек живее вечно само служејќи му на Бога, денот на раѓањето и смртта не е случајност, рече отецот.

Нејзините пријатели со солзи се простија од неа.

 

 

 

13.04.2018 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа